Anasayfa Kitap Cevapları
11 Ekim 2023, 11:41 - Zülal Güneş Yazdı

Türkiye, Bakü-Tiflis-Kars Demir Yolu Projesi Sayesinde Bugüne Kadar Hangi Ülkeler İle Ekonomik İş Birliği Yapmıştır?

Türkiye, Bakü-Tiflis-Kars Demir Yolu Projesi Sayesinde Bugüne Kadar Hangi Ülkeler İle Ekonomik İş Birliği Yapmıştır? Söyleyiniz.

Sonraki Ödev:  Türk Silahlı Kuvvetlerinin Görevli Olduğu Her Bölgede Önemli Bir Askerî Güç Olmasının Uluslararası Alanda Etkisi Nelerdir? Tartışınız.

Türkiye, Bakü-Tiflis-Kars Demir Yolu Projesi Sayesinde Bugüne Kadar Hangi Ülkeler İle Ekonomik İş Birliği Yapmıştır Söyleyiniz.

Sonraki Ödev:  6. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 241-243-244-245-246-248 Cevapları MEB Yayınları

Türkiye, Bakü, Tiflis ve kars alanında büyük bir enerji alış verişinden bahsetmek mümkün. Çünkü bu alanlarda genel olarak birçok ülkenin mevcut olan enerji sevkiyatı ön plana çıkar.

Özellikle ülkeler arasında mevcut olan enerji alışverişi için buna ihtiyaç da duyulur. Bugün birçok kişi için bu enerji büyük bir öneme sahip. Genel olarak Azerbaycan, Türkiye, Bulgaristan ve diğer ülkeler arasında yer alan bir enerji akışı söz konusu olmaktadır. Bu enerji akışı ile birlikte de aslında insanlar bir yerden sonra daha çok enerjiye ve iş gücüne ihtiyaç duyuyor. Çünkü bunlar bazı şeyleri tetikleyen bir role sahip. Bu durum bir yerden sonra ihtiyaca dönüşüyor.

Sonraki Ödev:  Bakü-Tiflis-Kars Demir Yolu Projesiyle Tarihteki Hangi Ticaret Yolu Canlandırılmak İstenmiştir? Söyleyiniz.
Sonraki Ödev:  Bu Ticaret Yolu Türkiye’nin Uluslararası Alanda Ekonomik Rolünü Nasıl Etkiler? Tartışınız.
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap