Anasayfa Kitap Cevapları
19 Aralık 2022, 20:22 - Mehmet Yazdı

Büyüklerinize “Güzel Ahlaklı İnsanlarda Ne Gibi Özellikler Olur?” Sorusunu Yönelterek Cevaplarını Not Ediniz.

Güzel Ahlaklı İnsanlarda Ne Gibi Özellikler Olur?

Sonraki Ödev:  Çok Sevdiğiniz Üç Kişiyi ve Onları Sevme Nedenlerinizi Defterinize Not Ediniz.

Güzel Ahlaklı İnsanlarda Ne Gibi Özellikler Olur

Sonraki Ödev:  4. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 51-52-54-55. Cevapları MEB Yayınları

Dürüst, alçakgönüllü, başkalarını dinlemesini bilen ve adaletsizlik karşısında adalet arayan. Nazik, kibar, yalan söyleme, kimseyi aldatma. Hizmetçiler düzgün yemek yemezler ve taciz ederler. Helal gelir ve gelirle yaşamak. Güveninize ihanet etmeyecek.

Nitelikli olmadığı hiçbir cumhurbaşkanlığı, memur, makam ve makamı kabul etmeyecektir. Ne rüşvet alır ne de verir. Ne yanlış ne de yanlış. Hakkı söyler, hakikate şahitlik eder, kendisi ve ailesi aleyhine de olsa hakkı savunur ve destekler. Doğru ve yanlış hakkındaki bu tür kavramlar ve inançlar, genellikle üyelerinin (kültür veya grup) davranışlarını düzenlemeye çalışan bir kültür veya grup tarafından popülerleştirilir ve kodlanır. Etik olarak da adlandırılan bu tür fermanların geçerliliği, grubun hayatta kalmasının uygulanması gerektiğini gösterebilir. Bu durumlarda uygulamaları kabul eden bireyler ahlaki, uygulamaları reddeden veya davranışa uyum sağlayamayan bireyler ise sosyal açıdan yozlaşmış olarak tanımlanabilir.

Sonraki Ödev:  Ahlak, Sevgi, Saygı Anlamları
Sonraki Ödev:  Büyüklere olan saygınızı nasıl gösterirsiniz? Örnekler veriniz.
Sonraki Ödev:  Evinize En Yakın Komşunuzu ve Onunla İlişkilerinizi Yazınız.
Sonraki Ödev:  Arkadaşlarınızla Yapmayı Sevdiğiniz Etkinlikler Nelerdir? Not Alınız.
Sonraki Ödev:  En Çok Önem Verdiğiniz Güzel Davranışlar Nelerdir?
Sonraki Ödev:  Sizce İnsanlar Birbirleriyle Neden Kavga Ederler?
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2022
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.