Anasayfa Kitap Cevapları
1 Mayıs 2023, 19:33 - Zülal Güneş Yazdı

Güzel Ahlaklı Bir İnsan Hangi Özelliklere Sahip Olmalıdır?

Güzel Ahlaklı Olan Bir İnsan Nasıl Olmalıdır?

Sonraki Ödev:  Hz. Salih Hakkında Bir Araştırma Yapınız.

Güzel Ahlaklı Bir İnsan Hangi Özelliklere Sahip Olmalıdır

Sonraki Ödev:  7. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 59-60-61-62-63-64-65-66-67-68-69-70-71-72-73. Cevapları GÜN Yayınları

Güzel ahlaklı bir insanın özellikleri şu şekildedir;

  • Dürüsttür,
  • Fakirlere yardım eder,
  • Adaletlidir,
  • Yalandan kaçınır,
  • İnsanlara zarar vermez,
  • İftira atmaz,
  • Dedikodudan uzak durur,
  • İnsanlara örnek olur,
  • Kalp kırmaz.

Dinimizde de insanlara güzel ahlak öğretilir. Hz. Muhammed (s.a.v.) dürüst, çalışkan ve adaletli bir insandı. Yaşadığı dönemde konuşması, davranışları ve yaşantısı ile örnek alınırdı. Allah, Kur’an-ı kerimde bizlere güzel ahlaklı olmamızı emretmiştir. Hz. Muhammed’in birçok hadisinde de güzel ahlaktan bahsedilir. Güzel ahlaklı insanlar herkes tarafından örnek alınır. Bir insanın ahlakı ne kadar güzelse peygamber efendimize de o kadar benzer. Her insan ahlak kurallarına uygun hareket ettiği zaman daha mutlu olur. Etrafımızda bulunan insanlara da örnek olmak için güzel ahlaktan vazgeçmememiz gerekir.

Sonraki Ödev:  Güzel Ahlak İle İlgili Yazı
Sonraki Ödev:  Ahlak ve Adalet Kavramlarının Anlamlarını Araştırıp Öğreniniz.
Sonraki Ödev:  Hz. Peygamber İnsanlara Yardım Ederken Nelere Dikkat Etmiş, Nasıl Bir İncelik Göstermiştir? Yorumlayınız.
Sonraki Ödev:  Adaletli Olmanın Önemi ve Adaletsizliğin Yol Açacağı Sorunlar Nelerdir?
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.