Anasayfa Kitap Cevapları
11 Aralık 2023, 14:54 - Mehmet Yazdı

Camilerin Toplumsal Açıdan Ne Gibi İşlevi Vardır? Örnekler Veriniz.

Camilerin toplumsal açıdan ne gibi işlevi vardır? Örnek veriniz.

Sonraki Ödev:  Hz. Zekeriya’nın Hayatı Hakkında Kısaca Bilgi Veriniz.

Camilerin Toplumsal Açıdan Ne Gibi İşlevi Vardır Örnekler Veriniz.

Sonraki Ödev:  6. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 53-54-55-56. Cevapları FCM Yayıncılık

Camiler insanların bir araya gelmesini ve kaynaşmasını destekler. Toplumsal dayanışmanın sağlandığı İslam dininde kutsal bir mekandır. İslam’ın özünde de birlik ve beraberlik vardır. Aynı safta namaz kılarak insanlar birlik olur. İnsanların birlik ve beraberlik içinde olması oldukça önemlidir. Fakir, zengin, öğretmen, işçi ve çöpçü gibi insanların çeşitli özellikleri vardır.

Ancak ayrım yapmaksızın bir araya getiren ortam cami’dir. Farklı özellikleri taşıyan insanlar aynı safta durur ve Allah’ı anar. Bu sayede insanlar arasında ayrım kalmaz.  Toplumsal dayanışmanın temelini oluşturduğunu söyleyebiliriz. Toplumda huzur ve barış ortamının oluşmasını sağlar. Camiler İslam için öğrenme yeridir. Dinimizde tek başına namaz kılmak yerine cami de namaz kılmak ve saf oluşturmak sevaptır.

Sonraki Ödev:  Namaz İbadetinin İslam Dinindeki Yeri ve Önemi Hakkında Bilgi Veriniz.
Sonraki Ödev:  Sabah Namazının Sünneti Nasıl Kılınır? Anlatınız.
Sonraki Ödev:  Namazın İçindeki Farzlar Nelerdir? Yazınız.
Sonraki Ödev:  Namaz İbadeti İnsanın Güzel Ahlaklı Olmasına Nasıl Katkı Sağlar? Açıklayınız.
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.