Anasayfa Kitap Cevapları
14 Şubat 2023, 22:17 - Mehmet Yazdı

Camilerin Toplumsal Açıdan Önemi İle İlgili Bir Araştırma Yapınız.

Camilerin toplumsal açıdan önemi ile ilgili bir araştırma yapınız. Yaptığınız çalışmayı sınıfta sununuz

Sonraki Ödev:  Bir Gün İçinde Kılınan Beş Vakit Namaz Hangileridir? Büyüklerinizden Bilgi Alınız.

Camilerin Toplumsal Açıdan Önemi İle İlgili Bir Araştırma Yapınız.

Sonraki Ödev:  6. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 31-32. Cevapları FCM Yayıncılık

Müslümanların beraber ibadet ettikleri özel bir mekandır. Zengin, fakir, temizlikçi, öğretmen ve daha pek çok kişi aynı safta namaz kılar. İnsanlar arası ayrım olmayan önemli bir yerdir. Camide ibadet etmek toplumda barış ve huzur ortamını oluşturmaktadır. Camide beraber yapılan ibadetler çok daha değerlidir. Yalnız yapılan ibadetlere göre cami de ibadet yapmak çok daha sevaptır.

Sağlam bir toplumun tellerini atarken birlik, beraberlik, eşitlik vb. duyguların pekişmesi için camilerin önemi büyüktür. Müslümanların İslam’ı öğrendiği okul, Hz. Muhammed’in evi, toplumu ilgilendiren savaş ve barış gibi konuların karar bağlandığı meclis, Müslümanların eğitim gördüğü ve barındığı yerdir. İnsanların toplandığı ve birbirleri ile kaynaştığı, aralarında sevgi ve saygının olduğu yerdir.

Sonraki Ödev:  Namaz İbadetinin Önemi İle İlgili Bir Ayet ve Bir Hadis Bulup Defterinize Yazınız.
Sonraki Ödev:  Hz. Zekeriya Hakkında Peygamberler Tarihi Ve Genel Ağ Gibi Kaynaklardan Bilgi Edinip Arkadaşlarınızla Paylaşınız
Sonraki Ödev:  Yukarıdaki Ayet, Namaz İbadetinin Önemi ve Faydası Hakkında Bizlere Nasıl Bir Mesaj Vermektedir?
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2022
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.