Anasayfa Kitap Cevapları
27 Eylül 2023, 20:30 - Mehmet Yazdı

Sabah Namazının Sünneti Nasıl Kılınır? Anlatınız.

Sabah namazının sünneti nasıl kılınır?

Sonraki Ödev:  Namaz İbadeti İnsanın Güzel Ahlaklı Olmasına Nasıl Katkı Sağlar? Açıklayınız.

Sabah namazının sünneti nasıl kılınır Anlatınız.

Sonraki Ödev:  6. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 53-54-55-56. Cevapları FCM Yayıncılık

Sabah namazı 2 rekat sünnetten oluşmaktadır. ‘’Niyet ettim Allah rızası için sabah namazının sünnetini kılmaya’’ diye başlanmalıdır. Ayağa kalkarak kıyama durulmalıdır. Ardından  sabah namazının 1. Rekatını kılmak için sırasıyla ‘’Tekbir, Subhaneke, Euzü-besmele, Fatiha suresi, bir sure (Fil suresi vb.), rüku, secde, ara oturuş ve secde’’ olarak sıralanmaktadır.

Sabah namazının 2. Rekatında ise ‘’Besmele, Fatiha suresi, bir sure (Kureyş vb.), rüku, secde, ara oturuş, secde, Ettehiyyatü, Salli ve Barik, Rabbena Duaları ve selam’’ verilerek 2. Rekat tamamlanır. Namazı bitirmek için selam verilirken ‘’Es selamu ve rahmetu’ullah diyerek sağa ve sola ayrı ayrı söylenmelidir. Dinimizde namazları doğru kılmak ve duaları doğru okumak önemlidir.

Sonraki Ödev:  Namazın İçindeki Farzlar Nelerdir? Yazınız.
Sonraki Ödev:  Hz. Zekeriya’nın Hayatı Hakkında Kısaca Bilgi Veriniz.
Sonraki Ödev:  Namaz İbadetinin İslam Dinindeki Yeri ve Önemi Hakkında Bilgi Veriniz.
Sonraki Ödev:  Camilerin Toplumsal Açıdan Ne Gibi İşlevi Vardır? Örnekler Veriniz.
www.forumderscevaplari.com
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.