Anasayfa Kitap Cevapları
30 Nisan 2023, 14:28 - Mehmet Yazdı

Ramazan Bayramı’nda ve Kurban Bayramı’nda Çevrenizde ve Toplumda Neler Yapılmaktadır?

Ramazan Bayramı’nda ve Kurban Bayramı’nda çevrenizde ve toplumda neler yapılmaktadır? Gözlem ve izlenimlerinizi paylaşınız.

Ramazan Bayramı’nda ve Kurban Bayramı’nda Çevrenizde ve Toplumda Neler Yapılmaktadır

Sonraki Ödev:  6. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 109-110-111-112-113-114. Cevapları FCM Yayıncılık

Ramazan Bayramı ya da Şeker Bayramı olarak da bilinir. Ramazan ayında 30 gün boyunca oruç tutulur. Ramazan ayının son günü arife günüdür. Sonrasında üç gün bayram kutlaması yapılır.

Kurban Bayramı’nı Ramazan Bayramı’ndan farklı kılan şey maddi açıdan zorluk yaşamayan kişilerin kurban kesmesidir. Kurban keserek maddi zorluk yaşayan yardıma muhtaç kişilere ulaşarak kurban eti verilir. Bazen de yardım kurumlarına kurban eti dağıtılır. Bayram günleri erkenden kalkılır. İki bayram sabahı da bayram namazı kılınır. Akraba ve büyükler ziyaret edilir. Kabir ziyaretleri yapılır. Misafirler için yapılan tatlılar ve şekerlemeler ikram edilir. Çocuklara şeker ve para gibi hediyeler verilir. Fakirlere sadaka verilir ve yardım yapılır.

Sonraki Ödev:  Ramazan Veya Kurban Bayramı’nda Yaşadığınız Bir Anınız Ya da Dikkatinizi Çeken Bir Olay
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2022
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.