Anasayfa Kitap Cevapları
3 Ekim 2022, 2:51 - Mehmet Yazdı

Çevre Kirliliğini Önlemeye Yönelik Neler Yapılabilir?

Çevre kirliliğini önlemeye yönelik neler yapılabilir? Açıklayınız.

Sonraki Ödev:  Vakıf ve Dernekler Hakkında Bildiklerinizi Kısaca Söyleyiniz.

Çevre Kirliliğini Önlemeye Yönelik Neler Yapılabilir

Sonraki Ödev:  5. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Sayfa 68-73-74-75-76-77-78 Cevapları Anıttepe Yayınları

Çevre kirliliği modern dünyanın en büyük problemi olarak karşımıza çıkmakta ve gezegenimizin hayatını tehdit etmektedir. Çevre kirliliğinin engellenmesi gezegenimizi korumak için şarttır ve bunun için insanlığın süresi gittikçe azalmaktadır.

Gezegenimizi kurtarabilmek için büyük çözümler beklemek yerine bireysel olarak dikkat etmek çok daha etkili sonuçlar elde etmemize yardımcı olabilir. Özellikle plastik atık çıkarmamaya özen göstermemiz önem taşımaktadır. Daha çevreci seçenekler kullanmak gezegenimiz için çok daha iyi olacaktır. Günümüzde sürdürülebilir pek çok seçenek karşımıza çıkmaktadır. Devlet destekli kurumsal çözümler üretmek de elbette etkili olacaktır ancak öncelikle kendimiz çevreyi korumak ve kirliliği önleyebilmek adına bireysel adımlar atmalıyız.

Sonraki Ödev:  Gezip Gördüğünüz Bir Yeri Tanıtan Bir Konuşma Hazırlayınız.
Sonraki Ödev:  Etrafınızda Çevreyi Kirleten Kişiler Ya Da Kuruluşlar Var Mı? Varsa Bunların Çevreyi Nasıl Kirlettiklerini Kısaca Anlatınız.
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2022
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.