Anasayfa Kitap Cevapları
14 Ocak 2023, 17:10 - Mehmet Yazdı

Çevrenizi Tanıtan Bir Yazı Yazınız. 

Çevrenizi tanıtan bir yazı yazınız. Bu yazınız için nasıl bir sıra izleyeceğiniz aşağıda verilmiştir.

Çevrenizi Tanıtan Bir Yazı Yazınız. 

Sonraki Ödev:  5. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Sayfa 79-81-82-83-84 Cevapları Anıttepe Yayınları

Bu bölümleri doldurarak yazınızın taslağını da oluşturmuş olursunuz. 

Ankara’da yaşıyorum. Türkiye’nin başkenti konumunda yer alan bu il aynı zamanda halk arasında “memur şehri, gri şehir” olarak da bilinmektedir. Pek çok tarihi, doğal ve kültürel alana sahip olan Ankara’da gezmek son derece zevklidir.

Ankara turistik bakımdan da her yıl az miktarda da olsa turist çekmektedir. Genel anlamda kurumların burada yer almasından dolayı memurlar ağırlıklı olarak yaşamaktadır. Memur şehri olarak hitap edilmesinin mantığı da buradan gelmektedir. Eski Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne sahip olan ve Anıtkabir’i içinde bulunduran bu şehirde eski tarihlere özel olarak bulunan pek çok bina bulunmaktadır. Piknik ve tatil yapmak bakımından da çeşitli mekanlar burada yer almaktadır.

Sonraki Ödev:  Deprem Sırasında Yapılması Gerekenleri Öğreniniz.
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2022
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.