Anasayfa Kitap Cevapları
15 Ocak 2023, 13:33 - Mehmet Yazdı

Deprem Sırasında Yapılması Gerekenleri Öğreniniz.

Araştırmanızda deprem sırasında yapılması gerekenler ile ilgili neler öğrendiniz?

Deprem Sırasında Yapılması Gerekenleri Öğreniniz.

Sonraki Ödev:  5. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Sayfa 79-81-82-83-84 Cevapları Anıttepe Yayınları

Deprem anında yapılması gereken en önemli şey sakin kalabilmektir. Sakin kalabilen bir kişi deprem anında yapması gerekenleri unutmaz ve adım adım uygular.

Aile içinde deprem söz konusu olduğunda nasıl hareket edeceğinizi planlamanız ve bununla alakalı olarak da bir deneme yani prova yapabilirsiniz. Özellikle deprem anında kendinize bir yaşam alanı belirleyin. Bu alanda sizin üzerinize düşecek herhangi bir eşya yer almamalı. Bu yaşam alanı bir eşyanın yanına cenin pozisyonu almak ile yüksek oranda sağlanmaktadır. İlk yardım çantasını da bu gibi ani gelişen durumlar için herkesin erişebileceği bir alanda bulundurmakta fayda bulunmaktadır. Deprem anında özellikle deprem bitene kadar dışarı çıkmak için uğraşmamalısınız.

Sonraki Ödev:  Çevrenizi Tanıtan Bir Yazı Yazınız.
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2022
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.