Anasayfa Kitap Cevapları
9 Ekim 2023, 19:39 - Mehmet Yazdı

Dinin, Örf ve Adetlerimiz Üzerindeki Etkisinin, Doğumla Başlayıp Ölünceye Kadar Nasıl Devam Ettiğini Düşünerek Yorumlayınız.

Dinin, Örf ve Adetlerimiz Üzerindeki Etkisinin, Doğumla Başlayıp Ölünceye Kadar Nasıl Devam Ettiğini Düşünerek Yazınız.

Sonraki Ödev:  Toplumumuzda Büyüklerin Elleri Öpülür. Sizce Bu Davranışın Sebepleri Neler Olabilir?

Dinin, Örf ve Adetlerimiz Üzerindeki Etkisinin, Doğumla Başlayıp Ölünceye Kadar Nasıl Devam Ettiğini Düşünerek Yorumlayınız.

Sonraki Ödev:  5. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 117-118. Cevapları MEB Yayınları

İslam dini barış ve kardeşlik dini olup İslam dinine mensup birçok kişi toplumun adabını gelenek ve göreneklerini de buna göre ayarlamaya çalışır.

Her kültürün kendine göre örf ve adetleri bulunmaktadır. Bununla beraber örf ve adetlerimizi belirleyen belli toplumsal nitelikler de bunlara göre belirlenir. Doğumla başlayan hayatımızda anne babamızda burara yer alan örf ve adete bağlı olarak bizleri yönetir bunlar ölüme kadar devam eder ve örf adetlerimizde İslam dinine bağlı olarak toplumsal hayatı bir düzene koyar. Geçmişten bugüne kadar hayatımızı etkileyen ve toplumsal hayatı bir düzene koyan örf ve adetlerimizi belirleyen temel etken dindir. Her dinin kendine ait kural ve kaidelerini de yine din belirler bu nedenle örf adet ve dini ayrı ayrı düşünemeyiz.

Sonraki Ödev:  Hz. Süleyman Hakkında Neler Biliyorsunuz?
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap