Anasayfa Kitap Cevapları
2 Mayıs 2023, 23:49 - Mehmet Yazdı

Yaşadığınız Yeri Düşünerek, Coğrafi Özelliklerin İnsanların Yaşayış Tarzı ve Ekonomik Faaliyetleri Üzerindeki Etkisini Tartışınız. 

Yaşadığınız yeri düşünerek, coğrafi özelliklerin insanların yaşayış tarzı ve ekonomik faaliyetleri üzerindeki etkisini yazınız. 

Sonraki Ödev:  Konargöçer Yaşantı İçerisinde Çadırların Türkler İçin Önemini Söyleyiniz.

Yaşadığınız Yeri Düşünerek, Coğrafi Özelliklerin İnsanların Yaşayış Tarzı ve Ekonomik Faaliyetleri Üzerindeki Etkisini Tartışınız. 

Sonraki Ödev:  6. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 48-49 Cevapları MEB Yayınları

Yaşadığım yer Akdeniz bölgesinde olduğundan dolayı oldukça sıcak ve kurak geçen yazlara ve ılık ve yağışlı geçen yazlara sahiptir. Bu açıdan da turizm oldukça gelişmiş olan şehirlerarasında yer almaktadır.

Yaşayış tarzına göre insanlar daha rahat yaşamakta ve istediklerini giyerek sokağa çıkma özgürlüğüne sahip insanlardır. Bu açıdan da özgür düşünüşe sahip daha fazla insan olduğu söylenebilmektedir. Mutlu ve huzurlu yaşam tarzı şeklinde bir yer olduğundan dolayı turistleri en uğrak mekânlarından birisidir. Bu açıdan da ticaret sürekli olarak canlı şekilde yapılmaktadır. Ticaretin canlı şekilde yapılması ekonomiyi daha iyi hale getirmektedir.

Sonraki Ödev:  Türklerin Atı Evcilleştirmeleri, Tekerleği Kullanmaları Göçlerini Nasıl Kolaylaştırmıştır? Açıklayınız.
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap