Anasayfa Kitap Cevapları
29 Nisan 2023, 17:29 - Mehmet Yazdı

Hz. Süleyman Hakkında Neler Biliyorsunuz?

Hz. Süleyman (a.s.) Hakkında Neler Biliyorsunuz?

Sonraki Ödev:  Dinin, Örf ve Adetlerimiz Üzerindeki Etkisinin, Doğumla Başlayıp Ölünceye Kadar Nasıl Devam Ettiğini Düşünerek Yorumlayınız.

Hz. Süleyman Hakkında Neler Biliyorsunuz

Sonraki Ödev:  5. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 117-118. Cevapları MEB Yayınları

Hz. Süleyman, İslam dininde olağanüstü özelliklere sahip olan peygamberlerden birisidir. Hz. Süleyman’ı tüm dinlerim birleştiricisidir hem Yahudilikte hem de İslam da hem de Hristiyanlıkta Hz. Süleyman’ın adı geçmektedir.

İslam dininde adı bilinen peygamberler arasında yer alan Hz. Süleyman kuş dilini bilmektedir. Bu özelliği ile tüm varlıklarla iletişime geçer, aynı zamanda Saba melikesi Belkıs onunla iletişime geçerek Müslüman olur ve Müslümanlığı birçok yere yaymaktadır. Cinler Hz. Süleyman’ın emriyle camiler tapınaklar heykeller ve Süleyman mabedi yaptırmıştır. Veziri Asaf da birçok metinde adı geçmektedir. Süleyman yüzüğü de yeşil altınlı bir yüzük olup mührünün üzerinde ismi azam yazar ismi azam birçok gizli bilgiyi çözmesi de dikkat çeken yönüdür.

Sonraki Ödev:  Toplumumuzda Büyüklerin Elleri Öpülür. Sizce Bu Davranışın Sebepleri Neler Olabilir?
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.