Anasayfa Kitap Cevapları
23 Eylül 2023, 1:20 - Mehmet Yazdı

Ekonomik Faaliyetler Denildiğinde Ne Anlıyorsunuz? Bu Faaliyetlere Hangi Örnekleri Verebilirsiniz?

Ekonomik Faaliyetler Denildiğinde Ne Anlıyorsunuz? 

Sonraki Ödev:  Seracılık Yurdumuzun Başka Hangi Bölgelerinde Yapılıyor Olabilir? Neden?

Ekonomik Faaliyetler Denildiğinde Ne Anlıyorsunuz Bu Faaliyetlere Hangi Örnekleri Verebilirsiniz

Sonraki Ödev:  4. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 126-127-128-129-130-131. Sayfa Cevapları TUNA Yayınları

Ekonomik faaliyetler alanında akla birçok işlem gelebilir. Bunlar içine birçok işletmeler yer alır. Ayrıca bunun dışında birçok gelir getiren kurumlar da yine bu alanda yer alır. Ekonomik faaliyetler kimi zaman insanlık için fayda sağlayan kimi işleri de kapsar Bu yüzden bu alan çok geniş ve kalabalık olan bir yapışa sahip.

Yani ekonomik açıdan sizlere fayda sunan ve ekonomik getiri sağlayan işlemler de devreye girer. Tüm bunlar içinde ulaşım ve gıda ön planda yer alır. Çünkü bu tür alanlar her zaman daha çok canlılık içerir. Ancak bunlar dışında da birçok faaliyet mevcut. Ekonomik getiri sağlayan birçok faaliyet ile bu alanda karşılaşmak mümkün.

Sonraki Ödev:  İzmit ve Çevresinin Ekonomik Faaliyetleri İle Yaşadığınız Yerin Ekonomik Faaliyetleri Arasındaki Benzerlikler ve Farklılıklar Nelerdir?
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.