Anasayfa Kitap Cevapları
23 Eylül 2023, 1:26 - Mehmet Yazdı

İzmit ve Çevresinin Ekonomik Faaliyetleri İle Yaşadığınız Yerin Ekonomik Faaliyetleri Arasındaki Benzerlikler ve Farklılıklar Nelerdir?

İzmit ve Çevresinin Ekonomik Faaliyetleri İle Yaşadığınız Yerin Ekonomik Faaliyetleri Arasındaki Benzerlikler ve Farklılıklar.

Sonraki Ödev:  Ekonomik Faaliyetler Denildiğinde Ne Anlıyorsunuz? Bu Faaliyetlere Hangi Örnekleri Verebilirsiniz?

İzmit ve Çevresinin Ekonomik Faaliyetleri İle Yaşadığınız Yerin Ekonomik Faaliyetleri Arasındaki Benzerlikler ve Farklılıklar Nelerdir

Sonraki Ödev:  4. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 126-127-128-129-130-131. Sayfa Cevapları TUNA Yayınları

Evet farklılık var. Çünkü İzmit ve çevresi daha çok turist çeken bir yapıya sahip. Ancak benim yaşadığım çevrede turistik bir yapı yer almaz. Ancak şu konuda benzer bir noktadan bahsetmek mümkün. İzmit ve çevresi için iş olanağı çok fazla. Benim yaşadığım çevre için de iş olanağı oldukça fazla.

Bu açıdan ekonomik faaliyetler hem benzer hem de farklılıklar ile benzeşir. Bu açıdan her iki il için belli bir yapı ortaya konur. Benzer ve farklar bakımından yaşadığımız yerler ayrışır. Çünkü her il ve her bölge bir biri içinde belli farkları içerir. Ne kadar çok benzerlik olsa da bir yerden sonra farklılıklar ortaya çıkmaya başlar.

Sonraki Ödev:  Seracılık Yurdumuzun Başka Hangi Bölgelerinde Yapılıyor Olabilir? Neden?
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap