Anasayfa Kitap Cevapları
6 Aralık 2022, 14:39 - Mehmet Yazdı

Bir meyve bahçeniz olsaydı hangi meyveyi yetiştirmek isterdiniz? Neden?

Bir meyve bahçeniz olsaydı hangi meyveyi yetiştirmek isterdiniz?

Sonraki Ödev:  Bitkilerin İnsan Hayatındaki Yeri ve Önemi Nedir?

Bir meyve bahçeniz olsaydı hangi meyveyi yetiştirmek isterdiniz Neden

Sonraki Ödev:  7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Sayfa 28-29-30-31-32. Cevapları MEB Yayınları

Benim bir meyve ağacım olsaydı hangi meyveyi yetiştirmek isterdim kesinlikle elma derim çünkü en sevdiğim meyve türüdür.

Meyve ağaçları biz insanlar olarak bizlere çok fazla yarar sağlamaktadır. Hem oksijenimizi üretip hem de belli aşamalarının ardından bizlere yiyecek besin vermektedirler. Neden elma ağacı yetiştirmek istediğime gelirsek, elmaları çok seviyorum. Sevdiğim bir yiyeceği kendi ellerimle besleyip büyütüp ve o elmaları toplayıp yemek benim için şahane bir olay olacaktır. Elmayı tüm meyve ağaçlarından ayıran özelliğim ise elmaları çok sevmem olabilir. Kendim yetiştirdiğim bir meyveyi yemek bana müthiş bir haz verirdi. En kısa sürede kendi meyvemi yetiştireceğim.

Sonraki Ödev:  Meyve Veren Ağaçları Diğer Ağaçlardan Ayıran Özellikler Neler Olabilir?
Sonraki Ödev:  Kendinize bir meyve bahçesi oluşturunuz. Oluşturduğunuz meyve bahçesini ve içinde yer alacak ağaçların özelliklerini betimleyici anlatım biçimini kullanarak yazınız.
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2022
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.