Anasayfa Kitap Cevapları
23 Eylül 2023, 1:24 - Mehmet Yazdı

En Fazla Gümrük Kapımızın Suriye Sınırında Bulunmasının Nedenleri Neler Olabilir?

En Fazla Gümrük Kapımızın Suriye Sınırında Bulunmasının Nedenleri Nelerdir?

En Fazla Gümrük Kapımızın Suriye Sınırında Bulunmasının Nedenleri Neler Olabilir

Sonraki Ödev:  4. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 177-178-179-180-181. Sayfa Cevapları TUNA Yayınları

Türkiye ve Suriye sınırında birçok sınır kapısı bulunmaktadır. Bu kadar çok sınır kapısının bulunmasının nedeni ise en uzun kara sınır komşumuzun Suriye olmasıdır.

Yapılan ticaretin yoğun olması ve Suriye’nin diğer ülkelere geçiş sürecinde bir görev üstelenmesi de nendeler arasındadır. Ülkemizin kara sınırı üç bir taraftan oluştuğu için kuzey, doğu ve güney sınırlarında da  sınır kapıları ve gümrük kapıları yer almaktadır. Ülkemizin en uzun olan sınırı 911 kilometreyle Suriye’dir. Bu yüzden de gümrük kapılarının en fazla Suriye sınırında yer alması sonucu ortaya çıkmaktadır. Ticari açıdan bir görev niteliğinde olan Suriye sınırı ülkemiz için önem arz etmektedir.

Sonraki Ödev:  Ülkemizin Kara Sınırı İle Komşu Olduğu Ülkeler Hangileridir?
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.