Anasayfa Kitap Cevapları
3 Mayıs 2023, 1:11 - Mehmet Yazdı

Büyük Kentlerde Nüfusun Artmasının Nedenleri Neler Olabilir? Düşüncelerinizi Söyleyiniz.

Büyük Kentlerde Nüfusun Artmasının Nedenleri Neler Olabilir?

Büyük Kentlerde Nüfusun Artmasının Nedenleri Neler Olabilir Düşüncelerinizi Söyleyiniz.

Sonraki Ödev:  6. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 117-118-119-120-121-122-123-124 Cevapları MEB Yayınları

Büyük kentlerde ekonomik bir yapı o kentin çok fazla nüfus almasında etkili oluyor. Bir şehrin ekonomik alt yapısı gelişmiş ise o şehre olan nüfus artışı da git gide fazlalaşır. Bu durum ekonomik alt yapı ve işçi göçü ile de yakından ilgilidir. Ayrıca bir şehre bağlı olan demografik yapı yani sosyal yaşam da yine o şehre olan göç artışı üzerinde etkili olur.

Tüm bunlar şehre olan ilginin artmasında da doğrudan etkili oluyor. Gelişmemiş alt yapıya sahip olan bir şehir göç almak yerine tam tersi göç verir. Ancak ekonomik, kültürel ve demografik açıdan gelişmiş olan bir şehir için böyle bir durum söz konusu olmaz.

Sonraki Ödev:  Yaşadığınız Yerde Nüfusun Dağılışında Doğal ve Beşerî Faktörlerden Hangileri Etkili Olmuştur? Söyleyiniz.
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.