Anasayfa Kitap Cevapları
23 Eylül 2023, 1:11 - Mehmet Yazdı

Gazetenin Hayatımızdaki Yeri Nedir?

Gazetenin Hayatımızdaki Yeri Nedir? Yazınız.

Sonraki Ödev:  Kesme İşaretinin Kullanıldığı Cümleler Yazınız.

Gazetenin Hayatımızdaki Yeri Nedir

Sonraki Ödev:  3. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Sayfa 144-145-146-147-148-149. Cevapları MEB Yayınları

Gazete, dünya veya ülkedeki güncel siyasal, ekonomik ve spor haberleri hakkında bilgi edinmemizi sağlayan iletişim aracıdır.

Gazeteler günlük olarak yayınlanan belli bir sürece geçerli basın yayın organları olarak halka hizmet vermektedirler. En eski basın yayın organı gazetenin birçok çeşidi bulunmaktadır. Gazeteler yayınlandıkları kurumlar açısından iki çeşittir. Gazete çeşitleri şu şekildedir:

  • Gazeteler yayınladıkları kurumlar açısından özel ve devlet gazetesi olarak ikiye ayrılır.

Devlet gazeteleri Resmi Gazete olup devlet işlerinde halkın bilmesi gereken konuların duyurulması için yayınlanmaktadır. Özel kurumların gazeteleri ise haber, ilan, görüş ve makalelerin yayınlandığı gazetelerdir. Özel ve devlet tarafından yayınlanan gazeteler sayesinde halk sanat, kültür, tarih ve spor gibi konularda daha hızlı bilgilenmektedir.

Sonraki Ödev:  İletişim Araçları Nelerdir? Söyleyiniz.
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.