Anasayfa Kitap Cevapları
4 Ekim 2022, 1:45 - Mehmet Yazdı

Bitkilerin İnsan Hayatındaki Yeri ve Önemi Nedir?

Bitkilerin insan hayatındaki yeri ve önemi nedir? Açıklayınız.

Sonraki Ödev:  Bir meyve bahçeniz olsaydı hangi meyveyi yetiştirmek isterdiniz? Neden?

Bitkilerin İnsan Hayatındaki Yeri ve Önemi Nedir

Sonraki Ödev:  7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Sayfa 28-29-30-31-32. Cevapları MEB Yayınları

Bitkiler olmazsa yaşam olmaz en büyük yeri budur. Bitkilerin içerisinde, ağaçlar, yiyecek üreten bitkiler girmektedir.

Hayatımızda bir çok önemi vardır. Temel ihtiyaçları bitkiler karşılamaktadır. Gıda, oksijen en temel ihtiyaçlarımızdan bazılarıdır. Onlar olmadan hayatımızı sürdüremeyiz. Bir örnek vermek gerekirse, bir yazı okumuştum oksijen sadece beş saniyeliğine tüm dünyadan yok olsaydı ne olurdu diye, cevabı ise çok şaşırtıcı betonlar oksijen ile ayakta durmaktadır oksijenin 1 saniyelik yokluğu ile tüm betonlar tuzla buz olacaktır.

Sonraki Ödev:  Meyve Veren Ağaçları Diğer Ağaçlardan Ayıran Özellikler Neler Olabilir?

Her besin zincirinin bitkilerden başlamasının sebebi nedir

Dünyamızda besin zincirinde sürekli olarak bitkiler yer almaktadır. Bitkiler dünyamıza oksijen sağlayan canlılardır. Ayrıca bitkiler büyüyerek ot obur canlıların besin kaynağıdır. Ot obur hayvanlar bu bitkilerden beslenerek zaman içinde et obur hayvanların besin kaynağına katılmakta ve bu düzen sürekli olarak devam etmektedir. Biz insanlarda hem bitkilerden direk olarak yararlanmakta ve ot obur hayvanlardan yararlanmaktayız. Sonuç olarak et obur ve ot obur canlılar öldüklerinde bitkiler tekrar bir şekilde tekrar çıkmaktadır.

Sonraki Ödev:  Kendinize bir meyve bahçesi oluşturunuz. Oluşturduğunuz meyve bahçesini ve içinde yer alacak ağaçların özelliklerini betimleyici anlatım biçimini kullanarak yazınız.
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2022
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.