Anasayfa Kitap Cevapları
23 Eylül 2023, 1:27 - Mehmet Yazdı

Giysilerinizin Ömrünü Uzatmak İçin Neler Yapıyorsunuz?

Giysilerinizin Ömrünü Uzatmak İçin Neler Yapıyorsunuz? Yazınız.

Sonraki Ödev:  Kâğıt Tüketimini Azaltmak İçin Neler Yapılmalıdır?

Giysilerinizin Ömrünü Uzatmak İçin Neler Yapıyorsunuz

Sonraki Ödev:  4. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 143-144-145-146-147-148. Sayfa Cevapları TUNA Yayınları

Giysiyi doğru kullanmak ömrünü uzatmakta etkilidir. Ayrıca giysiyi doğru bir yöntem ile de yıkamak gerekir. Mesela hassas olan bir giysi çok yüksek olan bir devrede yıkanmamalıdır. Bu gibi durumlara karşılık daha düşük bir oranda yıkamak gerekir. Giysinin çok sıcak ev çok soğuk su ile de yıkanmaması gerekir.

Giysiyi çekip çekiştirerek kullanmak da yanlış bir kullanım yöntemi olarak ortaya çıkar. Bu gibi durumlara karşılık giysi daha etkili ve sağlıklı bir şekilde kullanılabilir. Giysinin doğru kullanılması ile ömrü de uzar. Çünkü yanlış bir kullanım sonucunda giysi anında eski ve yırtılır. Bir giysiye sökük girmesi bile bu yüzdendir. Buna dikkat etmekte fayda vardır.

Kullanmadığınız Giysilerinizi Nasıl Değerlendiriyorsunuz?

Kullanmadığım bir giysim olduğu zaman bunu ihtiyacı olan birine veririm. Ancak burada giysinin çok eski ve giyilmeyecek bir vaziyette olmaması gerekir. Çünkü karşı taraf da düşünülmelidir. Bunun yerine giysi yeni ancak ben kullanmak istemediğim için başka kişilere veririm. Bu hem bir insan olabilir. Hem de bir ihtiyaç kutusu da olabilir.

Genelde artık ihtiyaç kutuları çıkmıştır. Bu ihtiyaç giysi kutusuna ürün atıldığı zaman ihtiyacı olan bir kişi gelip bu kutudan giysiyi alabiliyor. Yani bu tür durumlar aslında karşı tarafın daha rahat bir şekilde giysiye ulaşmasında da etkili olabilir. Ben de bu yollara başvurmaktayım. Siz de bu yolla giysinizi daha bilinçli bir şekilde değerlendirebilirsiniz.

Sonraki Ödev:  Elektrik İsrafını Önlemek İçin Neler Yapıyorsunuz?
Sonraki Ödev:  Elektrik İsrafının Zararları Neler Olabilir?
Sonraki Ödev:  Zamandan Tasarruf Etmenin Sağlayacağı Yararlar Neler Olabilir?
Sonraki Ödev:  Günlük Hayatınızda Zamanı İsraf Etmediğinizi Söyleyebilir Misiniz? Neden?
Sonraki Ödev:  İsraf Nedeniyle Su Kaynaklarının Azalmasının Canlı Yaşamına Etkileri Neler Olabilir?
Sonraki Ödev:  Sizce Hangi Kaynakların Bilinçsizce Kullanılıp İsraf Edilmesi Canlıların Yaşamını Tehdit Edebilir? Neden?
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap