Anasayfa Kitap Cevapları
23 Eylül 2023, 1:25 - Mehmet Yazdı

Elektrik İsrafının Zararları Neler Olabilir?

Elektrik İsrafının Zararları Neler Olabilir? Yazınız.

Sonraki Ödev:  İsraf Nedeniyle Su Kaynaklarının Azalmasının Canlı Yaşamına Etkileri Neler Olabilir?

Elektrik İsrafının Zararları Neler Olabilir

Sonraki Ödev:  4. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 143-144-145-146-147-148. Sayfa Cevapları TUNA Yayınları

Elektrik barajlardan ya da rüzgar enerjisinden üretilir. Ancak bunun için birçok aşama devreye girer. Bu yüzden israf edildiği zaman aslında barajlara ve doğrudan suya da olumsuz etkisi oluyor. Bu gibi durumlara karşılık elektrik israfında bulunulabilir. Özellikle de küçük yaşlarda bu israfın zararları çocuklara aşı edilebilir.

Böylece ilerleyen bir zamanda israf önlenmiş olunur. İsrafın zararları gün geçtikte daha da çok çoğalıyor. Bir elektrik israfı ile aslında doğaya da zarar veriliyor. Ancak birçok kişi bunu bilmez. Bu gibi durumlara karşılık bilinçli olmak gerekir. Böylece elektrik başta olmak üzere her şey için tasarruf ortaya konur. Bu da aslında insanlık için birçok olumlu sonucu doğurur.

Sonraki Ödev:  Elektrik İsrafını Önlemek İçin Neler Yapıyorsunuz?
Sonraki Ödev:  Kâğıt Tüketimini Azaltmak İçin Neler Yapılmalıdır?
Sonraki Ödev:  Giysilerinizin Ömrünü Uzatmak İçin Neler Yapıyorsunuz?
Sonraki Ödev:  Zamandan Tasarruf Etmenin Sağlayacağı Yararlar Neler Olabilir?
Sonraki Ödev:  Günlük Hayatınızda Zamanı İsraf Etmediğinizi Söyleyebilir Misiniz? Neden?
Sonraki Ödev:  Sizce Hangi Kaynakların Bilinçsizce Kullanılıp İsraf Edilmesi Canlıların Yaşamını Tehdit Edebilir? Neden?
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.