Anasayfa Kitap Cevapları
2 Mayıs 2023, 1:05 - Mehmet Yazdı

Kâğıt Tüketimini Azaltmak İçin Neler Yapılmalıdır?

Kâğıt Tüketimini Azaltmak İçin Neler Yapılmalıdır? Yazınız.

Sonraki Ödev:  Elektrik İsrafını Önlemek İçin Neler Yapıyorsunuz?

Kâğıt Tüketimini Azaltmak İçin Neler Yapılmalıdır

Sonraki Ödev:  4. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 143-144-145-146-147-148. Sayfa Cevapları TUNA Yayınları

Kağıt tüketimi demek her yıl binlerce ağacın kesilmesi demek. Bunun için kağıtlar boş yere harcanmamalı. Çünkü ağıtlar ağaçtan üretilir. Yani doğadan gelen bir şeyi kullanırız. Bu yüzden kağıt tüketimini azaltmak için bilinçli bir kağıt kullanımı ortaya konabilir. Ayrıca kağıt tüketimi için daha şeffaf olan bir kağıt türü kullanılabilir.

Şeffaf olan kağıtlar genellikle çoklu üretildikleri için tüketimden kaynaklı her hangi bir durum ortaya çıkmaz. Kağıt tüketimini azaltmak için çocuklara bu konuda bilinçli bir ders de verilebilir. Çünkü kağıtlar genelde çocuklar tarafından daha çok kullanılır. Ayrıca kağıdı sadece yazı yazmak için kullanmak en doğru olanıdır. Çünkü kimi insanlar kağıdı bunun dışında da kullanıyor.

Sonraki Ödev:  Elektrik İsrafının Zararları Neler Olabilir?
Sonraki Ödev:  Giysilerinizin Ömrünü Uzatmak İçin Neler Yapıyorsunuz?
Sonraki Ödev:  Zamandan Tasarruf Etmenin Sağlayacağı Yararlar Neler Olabilir?
Sonraki Ödev:  Günlük Hayatınızda Zamanı İsraf Etmediğinizi Söyleyebilir Misiniz? Neden?
Sonraki Ödev:  İsraf Nedeniyle Su Kaynaklarının Azalmasının Canlı Yaşamına Etkileri Neler Olabilir?
Sonraki Ödev:  Sizce Hangi Kaynakların Bilinçsizce Kullanılıp İsraf Edilmesi Canlıların Yaşamını Tehdit Edebilir? Neden?
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2022
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.