Anasayfa Kitap Cevapları
23 Eylül 2023, 1:48 - Mehmet Yazdı

Günlük Konuşmalarınızda, Kullandığınız Kelimelere Dikkat Eder Misiniz? Açıklayınız.

Günlük konuşmalarınızda, kullandığınız kelimelere dikkat eder misiniz? Neden?

Sonraki Ödev:  “Dil Yanlışı” Ne Demektir, En Çok Yapılan Dil Yanlışları Nelerdir? Açıklayınız.

Günlük Konuşmalarınızda Kullandığınız Kelimelere Dikkat Eder Misiniz Açıklayınız

Sonraki Ödev:  5. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Sayfa 16-19-20-21-22 Cevapları Anıttepe Yayınları

Evet, günlük konuşmalarımda kullandığım kelimelere dikkat ederim. Çünkü insanların iletişim kurarken önce düşünmesi önem taşımaktadır.

Özellikle iki kişi tartışırken söylenen sözlere büyük ölçüde dikkat edilmesi gerekmektedir. İnsanların sağlıklı ilişkiler geliştirebilmesi için ne söyledikleri önem taşımaktadır. Eğer birbirimize kötü şeyler söylersek bu sözlerin sonucu ağır olabilir ve geri çevrilemeyebilir. Bu nedenle bir insanla ne şartlar altında konuşuyor olursak olalım saygılı olmalı ve her zaman konuşmadan önce düşünmeliyiz. Bir kişiyle iletişim kurmaya çalışırken ne olursa olsun söylediğimiz kelimelere dikkat etmeliyiz. Böylece her iki taraf için de kırıcı olmayan, pozitif ilişkilerin kurulması söz konusu olabilmektedir.

Sonraki Ödev:  Türk kültüründe misafirin önemini ve misafirliğin sosyal hayattaki yerini belirten bir konuşma hazırlayınız.
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.