Anasayfa Kitap Cevapları
2 Mayıs 2023, 20:31 - Mehmet Yazdı

Yabancı Bir Seyyahın Osmanlı Kültürüne Yönelik Anlattığı Bu Olaydan Nasıl Bir Sonuç Çıkardınız? Açıklayınız

Yabancı Bir Seyyahın Osmanlı Kültürüne Yönelik Anlattığı Bu Olaydan Nasıl Bir Sonuç Çıkardınız?

Sonraki Ödev:  Günümüzde Yapılan Düğünlerle Osmanlı Dönemi’nde Yapılan Düğünleri Karşılaştırınız. Düğünlerin Benzer ve Farklı Yönlerini Açıklayınız.

Yabancı Bir Seyyahın Osmanlı Kültürüne Yönelik Anlattığı Bu Olaydan Nasıl Bir Sonuç Çıkardınız

Sonraki Ödev:  7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 80-81-82-83-84-85. Cevapları MEB Yayınları

Yabancı bir seyyahın Osmanlı Kültürüne yönelik anlattığı bu olaydan çıkardığım sonuç şu şekildedir; bu olay Osmanlı Kültürü sayesinde Müslüman olan insanların dürüst olduklarını ve emanete sahip çıkan merhamet dolu ve ilk öncelikleri maddiyat olmayan bir kültüre sahip oldukları sonucunu çıkardım.

Osmanlı Kültüründe Müslüman olan insanların merhametleri dürüst ve ahlaklı birer insan olmaları bütün komşu ülkeler tarafından, ülkeyi ziyaret eden turistler ve ticaret için gelenler tarafından bilinmekteydi ve yabancı bir seyyahın Osmanlı Kültürüne yönelik anlattığı bu olay ile de bu konu netleşmiş oldu. Bütün komşu ülkeler tarafından Osmanlı vatandaşı kibar, efendi ve ahlaklı olarak bilindi ve bazı insanların İslam dinine yönelmesine sebep oldu.

Sonraki Ödev:  Günümüzdeki Bayramlarla Osmanlı Dönemi’nde Yaşanan Bayramları Karşılaştırınız. Bayramların Benzer ve Farklı Yönlerini Açıklayınız
Sonraki Ödev:  Sizce Hat Sanatı, Osmanlı Dönemi’ndeki Önemini Günümüzde De Aynı Şekilde Devam Ettirebilmiş Midir? Tartışınız.
Sonraki Ödev:  Zeybek Oyununun Günümüzde de Varlığını Devam Ettirmesi Kültürün Hangi Özelliğini Yansıtır? Açıklayınız.
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap