Anasayfa Kitap Cevapları
23 Eylül 2023, 1:19 - Mehmet Yazdı

Havadaki bir kuşun mu yoksa yerdeki bir kedinin mi gördüğü alan daha geniştir?

Havadaki Bir Kuşun Mu Yoksa Yerdeki Bir Kedinin Mi Gördüğü Alan Geniştir?

Havadaki bir kuşun mu yoksa yerdeki bir kedinin mi gördüğü alan daha geniştir

Sonraki Ödev:  4. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 68-69. Sayfa Cevapları TUNA Yayınları

İlk olarak havada ne kadar yukarı çıkılırsa o kadar perspektif artacaktır. Bundan dolayı havada olan bir kuşun gördüğü alam çok daha geniştir. Çünkü kuş kediye göre daha yükseklerden bakmaktadır.

Yüksekten bakmak çok daha geniş alanları görmeyi sağlamaktadır. Yüksekten bakmak daha geniş alanları görmeyi sağlar ve yerde bulunan kedinin gözünün gördüğü alanlar daha kısa olmaktadır. Kuş havada her yeri görmesi mümkün olurken kedi her şeyi görebilmesi için devamlı olarak hareket etmesi gerekmektedir. Bundan dolayı havada olan kuşun gördüğü alan yerde bulunan bir kediye göre çok daha geniş bir alana sahip olmaktadır.

 

Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.