Anasayfa Kitap Cevapları
28 Nisan 2023, 23:57 - Zülal Güneş Yazdı

Satın Alınan Oyuncağın Mı Yoksa Emek Verilerek Yapılan Oyuncağın Mı Daha Değerli Olduğunu Düşünüyorsunuz?

Satın Aldığımız Oyuncak Mı Ya Da Elle Yapılan Oyuncak Mı Daha Değerlidir? Neden?

Satın Alınan Oyuncağın Mı Yoksa Emek Verilerek Yapılan Oyuncağın Mı Daha Değerli Olduğunu Düşünüyorsunuz Neden

Sonraki Ödev:  7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Sayfa 104-105-106-107-108-109-110-111. Cevapları MEB Yayınları

Bir şeye emek vermek ve ona zaman ayırmak; bence o hediyenin daha değerli olduğu anlamına gelir. Bu yüzden hazır alınan bir hediyeyle, el emeği ile yapılan ve ona zaman harcanan hediye aynı değildir.

İnsanların emek verdiği ve zaman harcayarak kendi istedikleri gibi bir oyuncak yapması, satın alınan hazır oyuncaklardan çok daha değerlidir, çünkü sevgi demek emek demektir. Satın alınan oyuncakların neredeyse hepsi aynıdır. Emek verilerek yapılan bir oyuncak, karşı tarafa duyulan saygıyı ve karşı tarafa verilen değeri gösterir. Bazı kişilerin sevgi sözcükleri söylemesine gerek yoktur, ona değerli hissettirecek bir hediye almak yerine, emek ve zaman verdiğini düşünerek bir hediye yapmak, çok daha güzel ve mutlu hissettirir.

Sonraki Ödev:  İnsanın Yüreğinin Bir Kapısı Olsaydı Siz O Kapıyı Nasıl Açardınız?
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.