Anasayfa Kitap Cevapları
29 Nisan 2023, 17:37 - Mehmet Yazdı

Hz. Muhammed’in Nasıl Bir Eş, Baba ve Dede Olduğunu Kısaca Yazınız.

Hz. Muhammed’in (s.a.v.) Nasıl Bir Eş, Baba ve Dede Olduğunu Kısaca Yazınız.

Sonraki Ödev:  Hz. Muhammed’in (s.a.v.) Ailesinin Güzel Davranışlarına Örnekler Veriniz.

Hz. Muhammed’in Nasıl Bir Eş, Baba Ve Dede Olduğunu Kısaca Yazınız.

Sonraki Ödev:  5. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 98-99-100. Cevapları MEB Yayınları

Geçmişten günümüze aile hayatı ve yaşam şekliyle tüm insanlığa örnek teşkil eden Hz. Muhammed huzurlu bir aile hayatıyla hanımına, çocuklarına, torunlarına karşı muamelesiyle en güzel örnekleri sergilemiştir.

Hz. Muhammed (s.a.v) kadınların Allah katında kıymetli olduğunu vurgulamak için “Allah’ın hanım kulları” ifadesini kullanmıştır. Kadınların erkeklere verilen bir emanet olarak gönderildiğini belirtir. Efendimiz hanımlarına değer vermiş, ağladıklarında teselli etmiş, onları her gün ziyaret edip hâl ve hatırlarını sormuş, onları dinlemiş, memnun etmek için tüm imkanlarını kullanmıştır. Bağırmamış, ağır söz söylememiş, hakaret etmemiş, aşağılamamış, sevgisini onlardan esirgememiştir. Hz. Muhammed çocuklarına karşı samimi, içten, sevgi dolu bir baba olmakla birlikte bunu dile getiren, çocuklarıyla maddi manevi içten duygularla iletişim kuran, onları hem dünya hem de ahiret hayatları için eğiten bir babadır.

Sonraki Ödev:  Hz. Muhammed’in (s.a.v.) Çocuklarının İsimlerini Yazınız.
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2022
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.