Anasayfa Kitap Cevapları
1 Mayıs 2023, 19:52 - Zülal Güneş Yazdı

Hz. Salih Kavmine Ne Gibi Uyarılar Yapmıştır? Açıklayınız.

Hz. Salih’in Uyarıları Nelerdir?

Sonraki Ödev:  Vatanımıza ve Milletimize Karşı Ne Gibi Sorumluluklarımız Vardır? Belirtiniz.

Hz. Salih Kavmine Ne Gibi Uyarılar Yapmıştır Açıklayınız.

Sonraki Ödev:  7. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 79-80. Cevapları GÜN Yayınları

Hz. Salih peygamberimiz Cebrail’den aldığı tebliğ ile beraber halkımızı uyararak putlara tapmamalarını ve putların onların el yapımı olduğunu onlara taparak hiçbir şey kazanamayacaklarını anlatmaya çalışmıştır.

Hazreti Salih Peygamberimiz bu konuda oldukça fazla şekilde halkı uyarmaya çalışmıştır. Sonrasında ise Hz. Salih Peygamber’in sözünü dinlemedikleri için halkın hepsi helak olmuştur. Helak olan halk yüzünden Hz. Salih peygamber ailesi ile beraber oradan göç etmiştir. Bir süre sonra tekrardan Semud kavmine gelerek burada tekrardan yaşamını devam etmiştir ve ölene kadar burada yaşamıştır. Hz. Salih Peygamber’in mucize olarak hiçbir şey olmayacağını ve hepsinin bir yaratıcı tarafından gerçekleştiğini anlatmasından dolayı kimse ona inanmamıştır. Böylelikle hepsi ölmüştür.

Sonraki Ödev:  İslam Dini Niçin Güzel Ahlaklı Olmamızı İster? Açıklayınız.
Sonraki Ödev:  Adalete Niçin Önem Verilmelidir? Anlatınız.
Sonraki Ödev:  Dinimizin Dürüstlüğe Verdiği Önem
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.