Anasayfa Kitap Cevapları
4 Ocak 2024, 16:45 - Zülal Güneş Yazdı

Hz. Salih Hakkında Bir Araştırma Yapınız.

Hz. Salih Hakkında Bilinenler Nelerdir?

Sonraki Ödev:  Güzel Ahlak İle İlgili Yazı

Hz. Salih Hakkında Bir Araştırma Yapınız.

Sonraki Ödev:  7. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 59-60-61-62-63-64-65-66-67-68-69-70-71-72-73. Cevapları GÜN Yayınları

Kuran’ da ismi geçen peygamberlerden bir tanesidir. Semud kavmine peygamber olarak gönderilmiştir. Semud kavmi özellikle yaptıkları güzel evlerle bilinir. Hazreti Salih, Hz. Adem’in 19. Kuşak torunudur. Salih kavminde ticaret işleri ile meşgul olan kişilerden biriydi. İyiliksever ve dürüst oluşu nedeniyle çok sevilirdi.  Semud kavmi Ad kavminin bölgesinde yer alıyordu. Semud kavmi büyük nimetlere sahipti. Fakat her zaman yanlış düşüncelere sahiptiler. Ad kavminin helak olmasını tamamen evlerin kötü olmasına bağlayan Semud kavmi, dağları oyarak binalar inşa etti. Böylece Ad kavmini helak eden fırtınadan korunacaklarını tahmin ediyorlardır. Semud kavmi tevhid inancını bir kenara bıraktı. Öküze benzeyen bir put inşa ederek ibadet ettiler. Daha sonra başka küçük putlarda yaparak farklı şeylere taptılar. Salih’e peygamberlik geldi ve kavmine bu durumu müjdeledi.

Sonraki Ödev:  Ahlak ve Adalet Kavramlarının Anlamlarını Araştırıp Öğreniniz.
Sonraki Ödev:  Güzel Ahlaklı Bir İnsan Hangi Özelliklere Sahip Olmalıdır?
Sonraki Ödev:  Hz. Peygamber İnsanlara Yardım Ederken Nelere Dikkat Etmiş, Nasıl Bir İncelik Göstermiştir? Yorumlayınız.
Sonraki Ödev:  Adaletli Olmanın Önemi ve Adaletsizliğin Yol Açacağı Sorunlar Nelerdir?
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap