Anasayfa Kitap Cevapları
29 Nisan 2023, 17:20 - Mehmet Yazdı

Tahiyyat Duası Hakkında Neler Biliyorsunuz?

Tahiyyat Duası hakkında neler biliyorsunuz? Yazınız.

Sonraki Ödev:  Tahiyyat Duasının Anlamını Okuyup Dikkatinizi Çeken Bölümleri Yazınız.

Tahiyyat Duası ve Anlamı

Sonraki Ödev:  5. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 68-69-71-72-74-75. Cevapları MEB Yayınları

Namaz sonrası Tahiyyat Duası okuyarak Yüce Mevladan Esenlik, rahmet ve bereket dilenir. Bu duayı sıkıntılı olduğumuzda ferahlamak için okuyabiliriz. Ayrıca maddi kazançlarımızın, sofralarımızın çeşitlenip artması için Tahiyyat Duası okunarak Allah’tan dilekte bulunuruz.

Önemli dualardan biri olan Tahiyyat Duasının sıkıntıdan kurtulma, bereket kapılarını açma, esenlik ve mutluluğu yaşamımıza çağırmak amacıyla sık sık okuyabiliriz. Eğer ki uyumadan önce okursak etkisini çok hızlı şekilde görebilmemiz mümkündür. Çünkü gece uyumadan önce kalpten bu duayı okuyarak Allah’tan istersek dileklerimizin kabul olması kaçınılmaz olacaktır. Dil, beden ve mal anlamlarına gelen duanın kapsamlı dualar arasında yer aldığını ve aynı zamanda da oldukça önemli olduğunu söyleyebiliriz. Bu yüzden bol bol okumamızda fayda var.

Sonraki Ödev:  Büyükleriniz size ne tür öğütler verir?
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2022
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.