Anasayfa Kitap Cevapları
27 Eylül 2023, 20:32 - Mehmet Yazdı

Hz. Yahya İle İlgili Öğrendiklerinizi Maddeler Hâlinde Aşağıya Yazınız.

Hz. Yahya (a.s.) ile ilgili öğrendiklerinizi maddeler hâlinde aşağıya yazınız.

Hz. Yahya İle İlgili Öğrendiklerinizi Maddeler Hâlinde Aşağıya Yazınız.

Sonraki Ödev:  6. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 66-68-69. Cevapları FCM Yayıncılık

Hz. Yahya aslında bakıldığında Zekeriya peygamberin oğullarından birisidir. Buna ek olarak Zekeriya peygamber ve eşinin uzun bir süre çocuğu olmadığı ve Allah’a çok dua ettikleri bilinmektedir.

Hz. Yahya’nın annesinin adı El – İşba’dır. Buna ek olarak El – İşba’nın aslında Hz. Meryem ile kardeş olduğu bilinmektedir. Bu bilgilere göre bakıldığında Hz. Yahya ile Hz. İsa aslında teyze çocuklarıdır yani kuzendir.

Hz. Yahya peygamber olduktan sonra Hz. Musa için indirilmiş olan kitabı yani Tevrat’ı anlatmaya çalışmıştır. Daha sonra ise İncil gelmiştir. Hz. Yahya bu sefer İncil’i anlatmaya çalışmıştır. Buna göre bakıldığında Hz. Yahya’nın kendisine indirilmiş bir dini ve kutsal kitabı olmadığı karşımıza çıkmaktadır.

Sonraki Ödev:  Yüce Allah Tebbet Suresinde Bizlere Ne Gibi Mesajlar Vermektedir? Bu Sureden Nasıl Bir Sonuç Çıkarılabilir?
www.forumderscevaplari.com
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.