Anasayfa Kitap Cevapları
27 Eylül 2023, 20:32 - Mehmet Yazdı

Yüce Allah Tebbet Suresinde Bizlere Ne Gibi Mesajlar Vermektedir? Bu Sureden Nasıl Bir Sonuç Çıkarılabilir?

Yüce Allah (c.c.) Tebbet suresinde bizlere ne gibi mesajlar vermektedir? Bu sureden nasıl bir sonuç çıkarılabilir? Düşüncelerinizi aşağıya yazınız.

Yüce Allah Tebbet Suresinde Bizlere Ne Gibi Mesajlar Vermektedir Bu Sureden Nasıl Bir Sonuç Çıkarılabilir

Sonraki Ödev:  6. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 66-68-69. Cevapları FCM Yayıncılık

Aslında bakıldığında söz konusu Tebbet suresi içerisinde verilmek istenilen ilk mesaj dünya ile uğraşmaktan Allah’ı unutanları ileride çok büyük bir yıkıma uğrayacağıdır. Yani geçmişten günümüze birçok birey hep ön plana dünya zamanını koymaktadır.

Söz konusu bu sureye göre ise aslında dünya işlerini geri planda tutmak gerektiği anlatılmaktadır. Asıl önemli işin ahiret olduğu ve insanların yaşamları boyunca ahirete çalışması gerektiği anlatılmaktadır. Allah’ın huzuruna geçtikleri vakitte dünya içerisinde ahiret için ne yaptıkları sorulacaktır. Aslında bu bir tür hesap sorulma olarak adlandırılmaktadır. Bireyler birçok mala sahip olsa da, oldukça fakir olsa da dünya zamanı önemli değildir. Önemli olan dünyada ahiret için yapılan şeylerdir.

Sonraki Ödev:  Hz. Yahya İle İlgili Öğrendiklerinizi Maddeler Hâlinde Aşağıya Yazınız.
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.