Anasayfa Kitap Cevapları
23 Eylül 2023, 1:53 - Mehmet Yazdı

Kantinden Yiyecek ve İçecek Alırken Ürünün Son Kullanma Tarihine Bakar Mısınız? Neden?

Kantinden Yiyecek ve İçecek Alırken Ürünün Son Kullanma Tarihine Bakar Mısınız? 

Sonraki Ödev:  Aldığınız Ürünün Hatalı Çıkması Durumunda Neler Yaparsınız?

Kantinden Yiyecek Ve İçecek Alırken Ürünün Son Kullanma Tarihine Bakar Mısınız? Neden?

Sonraki Ödev:  5. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Sayfa 143-144-145-146-147-148 Cevapları Anıttepe Yayınları

Kantinden herhangi bir ürün alırken son kullanma tarihine bakarım çünkü zehirlenme ihtimalim olabilir. Son kullanma tarihi geçmiş ürünler bozuk ürünlerdir. Bu ürünlerin tüketilmemesi gerekmektedir. Özellikle kantinlerde de satılmaması gerekir.

Dikkatsiz olan çocuklar son kullanma tarihine bakmadan ürünü tüketerek zehirlenme ihtimali yaşayabilirler. Bu açıdan insan sağlığı için çok önemli noktalardan biri olduğu söylenebilir. Aynı zamanda sadece okul kantininde değil normal marketlerden ya da küçük bakkallardan da ürün alırken mutlaka son kullanma tarihine bakılması gerekmektedir. Eğer bu tip yerlerde son kullanma tarihi dolmuş ürünler satılıyor ise bu ürünler mutlaka görevlilere bildirilmelidir.

Sonraki Ödev:  Özgürlük İle İlgili Özdeyişler Derleyiniz.
Sonraki Ödev:  Ailenizle Alışveriş Yaparken Aldığınız Ürünün Fiş Veya Faturasını Almaya Özen Gösteriyor Musunuz? Neden?
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.