Anasayfa Kitap Cevapları
23 Eylül 2023, 1:53 - Mehmet Yazdı

Aldığınız Ürünün Hatalı Çıkması Durumunda Neler Yaparsınız?

Aldığınız Ürünün Hatalı Çıkması Durumunda Neler Yaparsınız? Açıklayınız.

Sonraki Ödev:  Ailenizle Alışveriş Yaparken Aldığınız Ürünün Fiş Veya Faturasını Almaya Özen Gösteriyor Musunuz? Neden?

Aldığınız Ürünün Hatalı Çıkması Durumunda Neler Yaparsınız

Sonraki Ödev:  5. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Sayfa 143-144-145-146-147-148 Cevapları Anıttepe Yayınları

Alınan ürün hatalı çıkınca öncelikle alınan firmaya gidilmelidir. Eğer alınan firma bu hatayı kabul etmezse tüketici haklarına şikâyet edilmelidir. Bu şikâyet sonrasında yargı yolları tek tek izlenerek hak aranmalı sonrasında ise tüketici hakları mahkemesi hatalı olarak firmayı gördüğünde ürün iadesi yapılarak ürünün parası mağdur durumdaki olan müşteriye ödenecektir.

Eğer bu yollardan önce ürün satışını yapan kişi hatalı olduğunu kabul ederse eğer bu ürün hakkında verdiği faturayı ve fişi isteyecektir. Bunları satış yapan kişiye verdiğiniz takdirde size para iadesi yaparak ürünü tekrar kendisi alacaktır. Bu şekilde ürünün hatasını tekrar tamir ettirerek tekrar satışa sunabilmektedir.

Sonraki Ödev:  Kantinden Yiyecek ve İçecek Alırken Ürünün Son Kullanma Tarihine Bakar Mısınız? Neden?
Sonraki Ödev:  Özgürlük İle İlgili Özdeyişler Derleyiniz.
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.