Anasayfa Kitap Cevapları
29 Nisan 2023, 0:22 - Zülal Güneş Yazdı

Kış Sporlarından Hangilerini Biliyorsunuz? Anlatınız.

Kışın Yapılan Sporlar Hangileridir?

Kış sporlarından hangilerini biliyorsunuz

Sonraki Ödev:  7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Sayfa 214-215-216-217-218-219. Cevapları MEB Yayınları

Bildiğim kış sporları başta buz pateni olmak üzere, buz hokeyi ve kayakçılıktır. Fakat daha bilmediğim birçok çeşit kış sporu mevcuttur.

Kış sporları başlıca; kayak, snowboard, kızak ve buz pateni gibi tekli yapılan sporlar ve buz hokeyi, bandy, kar raftingi, körling gibi takımca oynanan sporlar olarak ikiye ayrılmaktadır.

Başta da bahsettiğim gibi buz pateni, kış sporları arasından en ilgimi çeken ve heveslendiğim sporlardan birisidir. Buz pateni yapan insanların, içimizi rahatlatan melodiler eşliğinde pistte süzülüyor olması çok hoşuma gidiyor.

Takımca oynanan buz hokeyi gibi sporları izlemek futbol gibi sıradanlaşmış bir sporu izlemekten çok daha zevkli oluyor. Bu kış sporunun Türkiye’de yaygınlaşmasını isterdim.

Sonraki Ödev:  Bir Spor Dalıyla İlgileniyor Musunuz? Hangi Spor Dalı Dalları İlginizi Çekiyor? Anlatınız.
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.