Anasayfa Kitap Cevapları
23 Eylül 2023, 1:22 - Mehmet Yazdı

Geleneksel çocuk oyunlarımızdan hangilerini biliyorsunuz?

Geleneksel Çocuk Oyunlarımızdan Hangilerini Biliyorsunuz? Açıklayınız.

Sonraki Ödev:  Geçmişten günümüze değişerek gelebilmiş oyuncaklara ve çocuk oyunlarına başka hangi örnekleri verebilirsiniz?

Geleneksel çocuk oyunlarımızdan hangilerini biliyorsunuz

Sonraki Ödev:  4. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 44-45-46-47-48. Cevapları Tuna yayınları

Modern çağın getirdikleri ile geleneksel çocuk oyunlarımız yeni nesil tarafından çok da bilinmemektedir. Geleneksel oyunlar çocuklarının gelişimini sağlamak ve yardımlaşmanın artmasına yardımcı olmaktadır.

Bundan dolayı çocuklar için geleneksel oyunlar hakkında bilgi sahibi olmaları için yardımcı olunmalıdır. Mendil kapmaca, çelik çomak, saklambaç, yerden yüksek, körebe, kutu kutu pense, misket, topaç çevirme, hacı yatmaz, birdirbir, uzuneşek, yağ satarım bal satarım, yedi kiremit, beştaş, seksek, yakan top, istop, aç kapıyı bezirganbaşı ve ebelemece gibi pek çok geleneksel oyunlar vardır. Geçmişi günümüze taşımak ve çocukların hem bedensel hem de zeka olarak gelişimlerini sağlayan geleneksel oyunlar hakkında detaylı bilgiler verilmesi gerekmektedir.

Sonraki Ödev:  Evde, okulda veya sokakta arkadaşlarınızla birlikte en fazla oynamak istediğiniz geleneksel çocuk oyunu hangisidir?
Sonraki Ödev:  Geleneksel çocuk oyunlarını günümüzdeki oyunlarla karşılaştırdığınızda neler söyleyebilirsiniz?
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap