Anasayfa Kitap Cevapları
30 Nisan 2023, 14:28 - Mehmet Yazdı

Millet Olarak Bizi Birbirimize Bağlayan Değerlerden Hangilerini Biliyorsunuz?

Millet olarak bizi birbirimize bağlayan nedir

Millet Olarak Bizi Birbirimize Bağlayan Değerlerden Hangilerini Biliyorsunuz

Sonraki Ödev:  6. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 102-103-104-105-106-107-108. Cevapları FCM Yayıncılık

Millet olarak bağlarımızı kuvvetlendiren değerlerin başında dil, din, örf ve adetler, tarih, sanat ve dünya görüşüdür. Bir milleti millet yapan vatan ve bayrak sevgisidir. Aynı topraklar üzerinde yaşıyoruz ve bütünlüğümüzü bayrak ve İstiklal Marşımız sağlar.

Millet olarak bizleri aynı çatı altında toplayan diğer etmen dinimizdir. Geçmişimizi ve günümüzü değerli kılan diğer değer ise örf ve adetlerimizdir. Toplumları ayakta tutan geçmişleri, kültürleri ve dilleridir. Millet olarak bayramlarımızı birlikte kutlar birlikte anma törenleri yapar zorlukları birlikte aşmaya çalışırız. Aynı şeye inanır aynı şey için savaşır ve aynı şey için gözyaşı dökeriz. Milletler dilleri, tarihleri, kültürleri, sanatı, dini, ahlaki değerleri ve örf adetleriyle bir bütündür.

Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2022
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.