Anasayfa Kitap Cevapları
29 Nisan 2023, 17:19 - Mehmet Yazdı

Konuşma Adabına Uygun Davranan Biri Nelere Dikkat Etmelidir? Açıklayınız.

Konuşma adabına uygun davranan biri nelere dikkat etmelidir?

Sonraki Ödev:  Selamlaşma adabını bir örnekle açıklayınız.

Konuşma Adabına Uygun Davranan Biri Nelere Dikkat Etmelidir Açıklayınız.

Sonraki Ödev:  5. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 76-77-78. Cevapları MEB Yayınları

Konuşma adabına dikkat edilmesi oldukça önemlidir. Bu yüzden alçak sesle, yavaş, tane tane konuşulmasına mutlaka dikkat edilmesi gerekir. Yumuşak bir tonla konuşulmalıdır.

Konuşma adabına uygun şekilde davranılmadığı zaman toplum nezdinde hoş karşılanmamız mümkün değildir. Hatta aynı ortamda bulunan kişilerin bu durumdan rahatsız olmasına bile neden olur. Bağırarak, anlaşılmayacak şekilde ve kabaca konuşulması hiç hoş bir davranış olmayacaktır. Bu nedenle mutlaka yumuşak bir tonlama ile yavaş yavaş şekilde konuşmaya dikkat edilmesi gerekir. Ayrıca sesinizi doğru bir tonda ayarlamalısınız.Çok yüksek olmadan daha alçak bir sesle konuşulması konuşma adabına daha düzgün şekilde uyulması anlamına gelmektedir. Bunlara dikkat edildiği takdirde toplum nezdinde sevilip sayılan biri oluruz.

Sonraki Ödev:  Üç Nezaket Kuralını ve Bunların Nerelerde Uygulandıklarını Yazınız.
Sonraki Ödev:  Hz. Lokman Öğütlerinde Nelerden Bahsetmektedir? Yazınız.
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.