Anasayfa Kitap Cevapları
29 Nisan 2023, 17:19 - Mehmet Yazdı

Selamlaşma Adabını Bir Örnekle Açıklayınız.

Selamlaşma adabına örnekler

Sonraki Ödev:  Üç Nezaket Kuralını ve Bunların Nerelerde Uygulandıklarını Yazınız.

Selamlaşma adabını bir örnekle açıklayınız.

Sonraki Ödev:  5. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 76-77-78. Cevapları MEB Yayınları

Selamlaşma adabı vardır. Bu nedenle biriyle selamlaşırken ilk olarak el uzatılır, baş hafifçe sallandıktan sonra Selamun Aleyküm denir.

Selaşmak, oldukça güzel diyebileceğimiz eylemlerden biridir. Öyle ki biriyle selamlaştığımız zaman aramızda daha güzel bir samimiyetin oluşmasını sağlamış oluruz. Bu sayede insanlarla da uzak ve mesafeli şekilde olmamış oluruz. İnsanların doğası gereği yakınlık, samimiyet ve doğallık hep olsun istenir. İşte tüm bunları selamlaşarak kucaklaşmak anlamına gelen bu davranışla yapabiliriz. Tabi ki burada önemli olan unsurlardan biri de selamlaşmanın da adabına uygun şekilde hareket edilmesi oldukça önemli diyebileceğimiz bir konudur. Selamlaşırken adap kurallarına uygun şekilde hareket edilmesi daha  doğru bir davranış olmaya başlayacaktır.

Sonraki Ödev:  Konuşma Adabına Uygun Davranan Biri Nelere Dikkat Etmelidir? Açıklayınız.
Sonraki Ödev:  Hz. Lokman Öğütlerinde Nelerden Bahsetmektedir? Yazınız.
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2022
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.