Anasayfa Kitap Cevapları
6 Ekim 2022, 22:05 - Mehmet Yazdı

Konuşmacıyı Dinlerken Konuşma İle İlgili Soru Sormak ve Bunu Uygun Zamanda Yapmak Niçin Önemlidir? Açıklayınız.

Konuşmacıyı dinlerken konuşma ile ilgili soru sormak ve bunu uygun zamanda yapmak niçin önemlidir?

Sonraki Ödev:  Milli Mücadele’de kahramanlık gösteren Türk kadınları kimlerdir? Araştırınız.

Dinleme Sırasında Dikkat Etmeniz Gereken Kurallar Nelerdir Bu Kurallara Uymak Neden Önemlidir Açıklayınız.

Sonraki Ödev:  5. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Sayfa 28-29-30-31-32-33 Cevapları Anıttepe Yayınları

İnsanlar konuşarak anlaşmaktadır. Ancak kimi zaman bir kişi konuşurken anlamadığımız ya da daha fazla detaya ihtiyaç duyduğumuz zamanlar olabilmektedir.

Böyle zamanlarda anlamadığımız kısmı sormamız önem taşır. Ama soracağımız soruları doğru zamanda sormayı unutmamamız gerekir. Çünkü konuşmayı yapmakta olan kişi konuşurken soru soracak olursak onun konuşmasını bölmüş oluruz. Unutulmamalı ki insan ilişkilerinde saygı en önemli noktadır. Bir kişi konuşurken sözünü bölmek ise büyük bir saygısızlıktır. Buna bağlı olarak soracağımız tüm soruları kişi konuşmayı bitirdiğinde ya da konuşmaya ara verdiğinde sormamız, kimseye karşı saygısızlık yapmamamız önem taşımaktadır.

Sonraki Ödev:  Dinleme Sırasında Dikkat Etmeniz Gereken Kurallar Nelerdir? Bu Kurallara Uymak Neden Önemlidir? Açıklayınız.
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2022
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.