Anasayfa Kitap Cevapları
28 Nisan 2023, 20:26 - Mehmet Yazdı

Meyve Veren Ağaçları Diğer Ağaçlardan Ayıran Özellikler Neler Olabilir?

Meyve veren ağaçları diğer ağaçlardan ayıran özellikler nelerdir?

Sonraki Ödev:  Bitkilerin İnsan Hayatındaki Yeri ve Önemi Nedir?

Meyve Veren Ağaçları Diğer Ağaçlardan Ayıran Özellikler Neler Olabilir

Meyve ağaçlarını diğer ağaçlardan ayıran en önemli özellik, bize bir gıda vermesidir. Ve biz onu yiyerek sağlı oluyorsak insanlar için meyve veren ağaçların yeri ayrıdır.

Meyve ağaçları, kökleri diğer ağaçlara göre daha uzun olmaktadırlar. Diğer ağaçlara göre daha çok suya ihtiyaçları vardır. Önce çiçek açarlar bu genelde ilk baharda olur. Sonra yaz ayına doğru o açılan çiçekler bir meyveye dönüşür ve hasat zamanı başlar. Ağaçtan koparılan meyveler hem insan sağlığına çok yararlı ve toplanan meyveler satılarak ekonomiye ve kendi bireysel ekonomimize katkı sağlamış oluruz.

Sonraki Ödev:  Bir meyve bahçeniz olsaydı hangi meyveyi yetiştirmek isterdiniz? Neden?

Yanan ormanlar yerine hangi ağaçları dikmeliyiz

Yanan ormanların yerine kolay yetişebilen yangına daha dayanıklı ağaçlar dikmeliyiz.Örneğin, yanan ormanların yerіne meyve ağaçları dikebiliriz. Bu ağaçların hem yanma riski daha azdır, hemde bu ağaçlar çabuk yetiştiği için ülkemize büyük bir gelir sağlayabilirler.  Yanan ormanların yerine eskiden var olan o bölgenin iklimine uygun ağaçlar da dikebiliriz. Ayrıca diğer ağaçlara göre  daha dayanıklı olan çam ağaçları da dikebiliriz.

Sonraki Ödev:  Kendinize bir meyve bahçesi oluşturunuz. Oluşturduğunuz meyve bahçesini ve içinde yer alacak ağaçların özelliklerini betimleyici anlatım biçimini kullanarak yazınız.
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap