Anasayfa Kitap Cevapları
28 Nisan 2023, 20:25 - Mehmet Yazdı

Kendinize bir meyve bahçesi oluşturunuz.

Kendinize bir meyve bahçesi oluşturunuz.

Oluşturduğunuz meyve bahçesini ve içinde yer alacak ağaçların özelliklerini betimleyici anlatım biçimini kullanarak yazınız.

Sonraki Ödev:  Bitkilerin İnsan Hayatındaki Yeri ve Önemi Nedir?

meyve bahçesini ve içinde yer alacak ağaçların özellikleri

Bir dönümlük bir meyve bahçem var. Bu bahçenin en güzel özelliği hem yaz hem de kış meyvelerinin bir arada bulunmasıdır. Yazın erik, şeftali, kiraz, kışın ise elma, armut, ayva yetiştirmek benim için çok heyecanlı oluyor.

Erik ağaçlarım birbirinden güzel üç çeşit erik veriyor ve bu erikleri görüp de yemek istemeyene şu ana kadar hiç rastlamadım. Şeftali ağacıma gelince boyu küçük ağacımın her dalında sulu sulu şeftalileri toplamak yemek kadar güzel oluyor. Kiraz ağaçlarım ise yan yana dizilmiş yeşil ve kırmızının mükemmel uyumu ile görenlerin aklını başından alıyor. En sevdiğim ise kış ayında topladığım sert ama oldukça sulu olan elma, ayva ve armut ağaçlarımdır. Boyları en fazla iki insan boyu olan bu ağaçlardan meyve toplamak çocuklar için bile çok kolay. Bakımlarını iyi yaptığımda onlar da bana çok iyi bakıyorlar. Bu sürekli devam eden döngüde ben onları çok seviyorum, onlar da beni çok sevdiğini açıkça belli ediyorlar.

Sonraki Ödev:  Meyve Veren Ağaçları Diğer Ağaçlardan Ayıran Özellikler Neler Olabilir?
Sonraki Ödev:  Bir meyve bahçeniz olsaydı hangi meyveyi yetiştirmek isterdiniz? Neden?
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap