Anasayfa Kitap Cevapları
27 Nisan 2023, 22:34 - Mehmet Yazdı

Mustafa Kemal Atatürk Samsun’a Niçin Çıkmıştır?

Mustafa Kemal Atatürk Samsun’a Niçin Çıkmıştır? Yazınız.

Sonraki Ödev:  19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Konulu İki Kıtalık Bir Şiir Yazınız.

Mustafa Kemal Atatürk Samsun'a Niçin Çıkmıştır

Sonraki Ödev:  3. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Sayfa 243-244-245-246-247-248 Cevapları MEB Yayınları

Mustafa Kemal Atatürk Samsun’a 19 Mayıs 1919 yılında çıkmıştır. Samsun’a çıkarak Düşmana Karşı Kurtuluş Savaşı’nı fiilen başlatan Atatürk, bu alanda büyük mücadeleler vermiştir.

Rum çeteleri ile Türk halk arasındaki çatışmaların sona erdirilmesi amacıyla Samsun’a çıkan Atatürk Bu gerginlikleri sona erdirmek istemiştir. Atatürk Samsun’da silahları toplamış, halkın güvenliğini sağlamış ve iç huzuru sağlamıştır. Atatürk Samsun’a 9. Ordu müfettişliği unvanı ile gitmiştir. Mustafa Kemal burada verdiği hizmet ile önemli bir rol üstlenmiş ve sorunu halletmiştir. Mustafa Kemal Atatürk Samsun’a ülkeyi kurtarmak ve halkı bilinçlendirmek istemiştir. Atatürk bir lider olarak bizlere öncülük eden ve ülkemizi düşmandan kurtarmak isteyen biridir.

Sonraki Ödev:  19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Okulunuzda ve Çevrenizde Nasıl Kutlanır?
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2022
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.