Anasayfa Kitap Cevapları
23 Eylül 2023, 1:11 - Mehmet Yazdı

Nasrettin Hoca’nın Yerinde Olsaydınız Ahalinin İsteğine Nasıl Bir Çözüm Yolu Bulurdunuz?

Nasrettin Hocanın yerinde olsaydınız ahalinin isteğine nasıl bir çözüm yolu bulurdunuz? Anlatınız.

Sonraki Ödev:  Bildiğiniz Bir Nasrettin Hoca Fıkrasını Arkadaşlarınıza Anlatınız.

Timurun Filleri

Sonraki Ödev:  3. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Sayfa 110-111-112-113-114-115-116. Cevapları MEB Yayınları

Nasrettin Hoca toplum içerisinde saygı duyulan bir kişilik olduğundan dolayı halk isteklerini çözmek konusunda da Nasrettin Hoca’ya fikir belirtmiş.

Ben Nasrettin Hoca’nın yerinde olsaydım, tıpkı onun yapmış olduğu gibi kendi fikirlerini belirtmek konusunda onları cesaretlendirir ve toplu bir şekilde Timur ile kendilerinin konuşması gerektiğini söylerdim. Bunun için tüm ahalinin gitmesine gerek olmasa da ahaliyi temsil edecek birkaç kişiden oluşan küçük bir konsey ile birlikte Timur ziyaret edilebilir, böylece Timur’un getirmiş olduğu fil hakkındaki düşünceler bir temsil grubu ile belirtilebilirdi. Konuşmanın sağlanmasından sonra ise bir çözüm yolu bulunup rahatsızlıklar giderilirdi.

Sonraki Ödev:  Nasrettin Hoca İle İlgili Bildiklerinizi Anlatınız.
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.