Anasayfa Kitap Cevapları
23 Eylül 2023, 1:11 - Mehmet Yazdı

Nasrettin Hoca İle İlgili Bildiklerinizi Anlatınız.

Nasrettin Hoca ile ilgili bildiklerinizi kısaca anlatınız.

Sonraki Ödev:  Bildiğiniz Bir Nasrettin Hoca Fıkrasını Arkadaşlarınıza Anlatınız.

Nasrettin Hoca İle İlgili Bildiklerinizi Anlatınız

Sonraki Ödev:  3. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Sayfa 110-111-112-113-114-115-116. Cevapları MEB Yayınları

Kültürümüzde önemli bir yeri olan Nasrettin Hoca, Selçuklu dönemi içerisinde yaşamış olan bir tarihi kişilik olarak karşımıza çıkmaktadır. Onu bu kadar bilinen bir insan yapan esprili ve eğlenceli kişiliği, pratik zekasıdır.

Yaklaşık 1200’lü yıllarda Sivrisihar’da doğmuş olduğu tahmin edilmektedir. Annesi Hortu Köyü’nden olan Sıdıka Hatun, babası ile aynı köyün imamı olan Abdullah Efendi olarak bilinmektedir. Herkes tarafından ünlü fıkraları ile bilinmekte olan Nasrettin Hoca, Türk kültürü ve edebiyatında fıkra türünün öncülerinden biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Mizahi biçimde ürettiği çözüm yolları ve güldürürken düşündüren hikayeleri ile Nasrettin Hoca dünyanın farklı ülkelerinde de tanınmakta ve bilinmektedir.

Sonraki Ödev:  Nasrettin Hoca’nın Yerinde Olsaydınız Ahalinin İsteğine Nasıl Bir Çözüm Yolu Bulurdunuz?
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.