Anasayfa Kitap Cevapları
30 Nisan 2023, 2:01 - Mehmet Yazdı

Peygamberimize İlk Vahyin Nerede ve Ne Şekilde Geldiğini Araştırınız.

Peygamberimize (s.a.v.) ilk vahyin nerede ve ne şekilde geldiğini araştırınız.

Sonraki Ödev:  İlk Müslümanların Kimler Olduğunu Araştırıp Defterinize Yazınız.

Peygamberimize İlk Vahyin Nerede ve Ne Şekilde Geldiğini Araştırınız.

Sonraki Ödev:  6. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 73. Cevapları FCM Yayıncılık

Hz. Peygamber’e ilk vahiy Peygamber 40 yaşında iken 610 yılının Ramazan ayının Kadir gecesinde Nur Dağındaki Hira mağarasında Cebrail (as) aracılığıyla gelmiştir. Peygamber Efendimizi vahiy gelen ilk sure ise Alak suresidir. Peygamber Efendimiz ilk vahiyden sonra telaşa kapılmış ve evine gitmiştir. Evine gittiğinde eşi Hz. Hatice’den üzerine örtmesini istemiştir. Hz. Hatice isteğini yerine getirerek üstünü örtmüştür.

Peygamber Efendimizin korkusu gidince Hz. Hatice ile konuşmuştur. Hz. Hatice korkulacak bir durumun olmadığını Peygamberin, Allah’ı kızdıracak herhangi bir hal ve hareketi olmadığını söyleyerek amcası Varaka b. Nevfel b. Esed b. Abdüluzzaya götürmüştür. Hz. Muhammed başından geçen olayları tekrar anlattığı vakit ise Vara b. Nevfel anlattıklarının Hz. Musa’ya gönderilen din olduğunu ve şehirdekilerin Peygamberi şehirden çıkaracaklarını söylemiştir.

Sonraki Ödev:  Veda Hutbesinde Dikkatinizi Çeken ve Sizi Etkileyen Hususları Defterinize Not Ediniz.
Sonraki Ödev:  Tebliğ, Hicret, Muhacir ve Ensar Kavramlarının Anlamlarını Dinî Terimler Sözlüğü, Genel Ağ Gibi Kaynaklardan Araştırıp Öğreniniz.
Sonraki Ödev:  Peygamberimizin Medine’ye Hicretten Sonra Burada Eğitim ve Öğretime Yönelik Yaptığı Çalışmalarla İlgili Bir Araştırma Yapınız
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.