Anasayfa Kitap Cevapları
27 Eylül 2023, 20:20 - Mehmet Yazdı

Ramazan Veya Kurban Bayramı’nda Yaşadığınız Bir Anınız Ya da Dikkatinizi Çeken Bir Olay

Ramazan veya Kurban Bayramı’nda yaşadığınız bir anınızı ya da dikkatinizi çeken bir olayı sınıfta arkadaşlarınızla paylaşınız.

Ramazan Veya Kurban Bayramı’nda Yaşadığınız Bir Anınız Ya da Dikkatinizi Çeken Bir Olay

Sonraki Ödev:  6. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 109-110-111-112-113-114. Cevapları FCM Yayıncılık

Ailemle Zonguldak’ta yaptığımız bayram tatilimde değişik bir kutlama gördüm. Ramazan ve Kurban Bayramları’nın son gününde kızlar bayramı diye kutlanan ve gelenek olarak devam eden bir gündür.

Kızlar bayramında gençler bir araya gelip kaynaşır ve evlenirlermiş. Kızlar bayramında yapılan ziyarette başka köylerden gelen gençler bir araya geliyor. Diğer köylerden gelen misafirler ev ev dolaşıp bayram ziyareti yapıyor. Kurban Bayramı’nın üç günü bu ziyaretler devam ediyor. Bayramın son günü ve Ramazan Bayramı’nın son gününün ertesinde kızlar bayramı başlar. Hükümet Caddesi’nde sabah erkenden toplanan kişiler arasında genç kızlar ve erkekler birbirlerini beğenir. Kızlar ve erkekler yöresel elbiselerini giyerler. Gençler hep bir ağızdan

Kaptaşın altı bayır

Yanıyom cayır cayır

Ana beni eversene

Hem sevap işlersin hem de hayır diyerek türkü söylemeye başlar.

Sonraki Ödev:  Ramazan Bayramı’nda ve Kurban Bayramı’nda Çevrenizde ve Toplumda Neler Yapılmaktadır?
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.