Anasayfa Kitap Cevapları
29 Nisan 2023, 17:35 - Mehmet Yazdı

Çevrenizde Dinî Bayramlarda Neler Yapılmaktadır? Gözlemlerinizi Defterinize Yazınız.

Çevrenizde Dinî Bayramlarda Neler Yapılmaktadır? Gözlemlerinizi Yazınız.

Sonraki Ödev:  Cami İle Evinizin Yapısı Arasındaki Farklılıkları Belirleyerek Defterinize Yazınız.

Çevrenizde Dinî Bayramlarda Neler Yapılmaktadır Gözlemlerinizi Defterinize Yazınız.

Sonraki Ödev:  5. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 101. Cevapları MEB Yayınları

Dini bayram olarak Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı kutlanmaktadır. Ramazan Bayramı oruç tutan Müslümanlara mükafat niteliğinde bir bayramdır.

Kurban Bayramı ise Müslümanların önemli ibadetlerinden biri olan kurban kesme işleminin gerçekleştirildiği bir gündür. Her iki dini bayramımızdan önce de zorunlu olmamakla birlikte insanlar evlerini temizler, yeni bayramlık kıyafetler alınır, ve gelecek misafirler için ikramlık hazırlıklar yapılır. Bayram sabahı aile büyüklerimizin evlerinde bayramlaşmak için toplanılır. El öpülür bayramlaşılıp harçlık alınır. Günümüzde büyük şehirlerde bu kültür yok olmakla birlikte hala var olan yerlerde çocuklar şeker toplamaya çıkar el öper bayramlaşırlar. Akrabalar ziyaret edilir, sofralar kurulur, tatlılar yenir ve keyifli üç dört gün geçirilir.

Sonraki Ödev:  Din, Hayatımızın Hangi Yönlerini Etkilemektedir?
Sonraki Ödev:  Örf, Âdet, Mimari, Musiki, Edebiyat, Mescid-i Aksâ Anlamları
Sonraki Ödev:  İçinde Dinî Kelimeler Geçen Deyimler, Atasözleri Veya Ramazan Manileri Bulup Defterinize Yazınız.
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2022
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.