Anasayfa Kitap Cevapları
27 Eylül 2023, 20:17 - Mehmet Yazdı

Peygamberimizin Mekke Dönemi’nde Yaptığı Davetlerle İlgili En Çok Dikkatinizi Çeken ve Sizi Etkileyen Husus Ne Oldu? Niçin?

Peygamberimizin (s.a.v.) Mekke Dönemi’nde yaptığı davetlerle ilgili en çok dikkatinizi çeken ve sizi etkileyen husus ne oldu Niçin?

Düşüncelerinizi sınıfta arkadaşlarınızla paylaşınız.

Sonraki Ödev:  Peygamberimiz (s.a.v.) Taif'e Niçin Gitmiş Olabilir?

Peygamberimizin Mekke Dönemi’nde Yaptığı Davetlerle İlgili En Çok Dikkatinizi Çeken ve Sizi Etkileyen Husus Ne Oldu Niçin

Sonraki Ödev:  6. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 74-75-76-77-78-79-80-81-82. Cevapları FCM Yayıncılık

Mekkeliler Peygamber Efendimizin (s.a.v) davetiyle ilgili en etkileyici şey, davetin önce gizli olması, sonra da halka duyurulmasıdır. Akşam yemekleri dağıtma ve insanları ikna etme konusunda çok iyi bir yaklaşım sergilediler. 613 civarında, Kuran, Hz Muhammed’e (s.a.v) “akrabalarınızı uyarmasını” emreden bir vaaz dönemi başlattı.

Bir gün Safa tepelerine gitti ve kabile reislerini davet etti. Muhammed’in (s.a.v) yalanlarını hiç duymamış olan kabile liderlerinin ona inanacaklarına dair güvence aldıktan sonra, Tanrı’nın birliğini ilan etti. Hz.Muhammed daha sonra, mesajının özünü ilettiği ve savunduğu bir akşam yemeği düzenledi. Bu olaylarda Hz. Muhammed, amcaları Hamza ve Abbas tarafından kabul edildi. Yine amcalarından biri olan Ebu Leheb’in şiddetli muhalefetiyle karşılaştı.

Sonraki Ödev:  Hz. Hatice Ya da Ebu Talip Hakkında Neler Biliyorsunuz?
Sonraki Ödev:  Boykot Yıllarında Müslümanların Karşılaştığı Zorluklarla İlgili Bir Araştırma Yapınız
Sonraki Ödev:  Boykot Ne Anlama Gelmektedir?
Sonraki Ödev:  İslam Tarihinde İlk Hicret Nereye Yapılmıştır?
Sonraki Ödev:  Hz. Hamza Ya da Hz. Ömer Hakkında Neler Biliyorsunuz?
Sonraki Ödev:  Peygamberimiz Mekke'de İslam'ı Yayarken Ne Gibi Zorluklar Yaşamıştır?
Sonraki Ödev:  Peygamberimiz İslam'a Açıktan Davetine Başladığında Mekkelilerin Tepkisi Ne Olmuştur?
Sonraki Ödev:  Peygamberimize İlk İnen Ayetlerde Hangi Konulara Vurgu Yapılmaktadır? Bu Ayetlerin Vermek İstediği Mesajı Sınıfınızda Değerlendiriniz.
Sonraki Ödev:  Hz. Hamza ve Hz. Ömer Gibi Mekke'nin İki Güçlü İnsanının İslam'ı Kabul Etmesi, Mekkeliler Üzerinde Nasıl Bir Etki Meydana Getirmiştir?
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap